KARTON BARDAK ÜRETİMİ
KARTON BARDAK ÜRETİMİ


ANA SAYFA / BLOG / KARTON BARDAK ÜRETİMİ...

1799 okunma. Tarih: 16/10/2017

KARTON BARDAK ÜRETİMİ

Yapılacak karton bardak için uygun gramajda hammadde bobin seçilir. 

Ekstrüzyon makineleri ile bobin kağıt yüzeyine; istenilen gramajda polietilen(PE) sıvama yapılır.

Bardak tasarımı grafik tasarım bölümü tarafından uygun ölçülerde hazırlanır .Tasarımın klişesi, flexo baskıya uygun olarak yapılır veya yaptırılır.

Polietilen kaplanmış kağıt bobinlere hazırlanmış tasarımın baskısı yapılır.

Flekso baskı nedir?

Fleksografi (kısaca flekso) Baskı, esnek (fleks) baskı kalıbı ile yapılan baskı tekniğidir. Flekso baskı da tipo baskı gibi yüksek baskı tekniğidir. Bu baskıda basılacak iş, kalıbın gövdesinden belli bir yüksekliktedir. Kalıp (klişe) esnek olduğundan dolayı kolayca bükülebilir.

Bu baskı tekniğinde kalıp, kalıp silindirine (çift taraflı bant ile) monte edilir. Mürekkep haznesi mürekkebi Aniloks (tramlı) merdaneye verir. Aniloks merdane, yüksekte kalan kısımlara temas eder ve yüksek yerler mürekkep alır. Kalıp silindiri ile baskı silindiri arasından geçen baskı altı malzemesi üzerine görüntüyü aktarılır.


 

 

Baskı yapılan bobinler kanat kesme makineleri ile kanat şeklinde ebatlara ayrılır.

 

Kesilen kanatlar ve bardak altı için kesilmiş bardak altı bobini üretilecek uygun ölçüdeki karton bardak yapma makinesine yüklenir.

Makine bardağa yuvarlak şeklini vererek altını kapatır ve hazır olan bardakları paketleme ünitesine hava kanalından gönderir.

  • Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!